Good newsMa ei hakka varjamagi, et peale blogides ja kommentaariumites kohatud arvamuseavaldusi, et USA politsei on rassiliselt erapooletu, et siinse seadusesilma rusikas võiks veelgi kõvem olla, et politseivägivalla vastu protestijad on a) ühiskonna põhjakiht ja b) võitlevad tuuleveskitega – ühesõnaga, pärast kõike seda on mul heameel raporteerida et:

"Something extraordinary is happening in America: 14 days of protests from coast to coast against police brutality and racism have produced a wave of change in public opinion on police reform. The gruesome video of George Floyd's killing at the hands of a Minneapolis police officer has prompted the kind of soul searching about the role of police in society and the systemic racism in the criminal justice system that many advocates have been pushing for decades. And in Washington and in cities and states across the country, political leaders are beginning to listen. A rare bipartisan consensus has emerged that police reform will be necessary to respond to the groundswell.”
CNN: George Floyd protests have made police reform the consensus position
Image: Internet
June 09/2020
“Those who make peaceful revolution impossible will make violent revolution inevitable." [Remarks on the first anniversary of the Alliance for Progress, 13 March 1962]” ― John F. Kennedy

3 comments:

 1. ... ja väike update ka, täitsa värske uudis:
  ‘Cops’ Canceled Amid Nationwide Reckoning Over Police Violence.
  The long-running reality show has been scrutinized for its racist portrayals and unethical production methods.
  https://www.huffpost.com/entry/cops-tv-show-canceled_n_5ee0126ec5b683b5ef6ef125

  Näib, et lumepall on veerema hakanud.

  ReplyDelete
 2. Ma mõtlen, miks me ei juubelda ja põhjus on vist selles, et me ei julge loota.
  Nagunii läheb peesse jne.

  Aga kui julgeda siis ... jee!!!!

  ReplyDelete
 3. ... ja siis tegin eile õhtul selle vea, et lugesin Postimehest Pulleritsu. Pulleritsu. Postimehest. Need I say more?
  Ma parem ei hakka linkima. Ja ei ütle muud, kui et inimesena, veelgi enam, ajakirjanikuna, kes USA külastanud (kui ma ei eksi, siis korduvalt), eeldaks Pulleritsult vähemalt MÕNINGAST hetkeolukorras orienteerumist. Aga noh, ma olen teadupärast parandamatu optimist.

  ReplyDelete