Hiiglamõõtu Kelvin-Helmholz pilved täna varahommikul, koidukaares. Pildistasin meie terrassilt.
----------
Kelvin-Helmholz clouds today 6:35 am, over Central Oregon. Photo taken from our terrace, looking East.
April 23/2016

PEALELÕUNANE KÜLALINE, mu töötoa akna taga. Et mis nende kõrvadega lahti on? Asjatundjad on pakkunud kahte varianti - a) kärbestest näritud, b) lähivõitluses teiste isastega kannatada saanud.
-------------
AFTERNOON GUEST behind my workshop window.
April 20/2016TOOMINGAD kanjonis kohe-kohe õitsele hakkamas.
Esimene foto petab ära - justkui pisikeste toomingapõõsakestega oleks tegemist, onju. Pilt ülevalt kanjoniservalt tehtud. Kolmas foto aga tõestab, et tegu täitsa korralike puudega (võetud all kanjonis). Tuleval reedel on täiskuu, ilmad kah soojad, peame pöialt, et toomingad end selleks ajaks õide sätiksid. Meenutuseks - 2014 veetsime kanjoniserval täiskuu-õhtu.

Nojah, käesoleval toominga-täiskuul on muidugi üks oluline puudujääk. Nimelt pole meil koera seltsiks. Aga see viga saab peagi parandatud, vägagi tõenäoliselt. Nimelt on meie kutsikas juba 'hakkama pandud', vanemad paaritatud. Pesakond sünnib maikuu teises pooles. Yarko sünnipäev oli 18.mai, oleks see vast nali, kui uus koer samal päeval ilmavalgust näeks!
April 17/2015

LIIGUB ja LOOB ja LEHVITAB õues, seetõttu blogimine (loe: arvuti taga istumine) raskendatud. Et mingilgi moel blogi-järge pidada, panen siia pildi soojast saiast, Paul täna küpsetas.
----------
Paul's White Bread. Delicious!!
April 09/2016

PLUSS SEITSETEIST CELSIUST varjus. Tuuletu, pilvitu. Garaazhiuksed pärani lahti, esmakordselt sel aastal. Päike on kadakapuud kuumaks kütnud, õhk vaigulõhnast nii paks, et raiu või kirvega. Sirelil pole veel õieti lehtigi, aga õiepungad kohe-kohe lahti minemas. All kanjonis toomingad täitsa rohelised. Neli päeva tagasi lahkusid talvekostilised, tutt-sininääri paar (Steller's Jay). Suveks üles mägedesse, männimetsadesse.
Näärid teadagi häälekad; mistap suhteliselt vaikne tundus need paar vahepealset päeva, hoolimata muude tiivuliste kevadkisast. Täna hommikul aga, oh seda rõõmu, saabusid suvitama me vanad head sõbrad, härra ning proua võsa-sininäär (Scrub Jay). Oojaa, maja ümber toimuvast linnu(m)elust võiks teadustöö kirjutada. Eks oleme siin üksjagu silma ja kõrva teritanud kah juba (4. aprillil saab Oregoni kodus kaks aastat täis). Binoklid 24/7 käepärast, lindude välimääraja samuti. Aga linnunimede tõlked leidsin siit: EOS 
----------
SPRING, yehaa! :-)
April1/2016