KÕRINI!
Meil sadas öösel uus laam lund maha. Staazhikad Kesk-Oregoni elanikud ütlevad, et nende silmad pole sellist asja veel näinud. Lumi, märtsikuus. Kohalikud kauboid, kes Trumpi poolt hääletasid, hõõruvad muidugi käsi, küsides sarkastiliselt, et kus see liberaalide välja mõeldud kliimasoojenemine siis on. Ja ärgu tuldagu neile seletama, et climate ja weather on kaks ise asja.

Trumpist rääkides. Vana signeeris eile Alabamas piibleid. Ei, ma ei tee nalja. Twitter muidugi ei jätnud kommenteerimata. Lugege ise: Huffpost: Donald Trump Signs Bibles At Alabama Baptist Church. Mulle meeldis iseäranis see tweet: „When the man who embodies all 7 deadly sins—lust, gluttony, greed, sloth, wrath, envy and pride—is signing Bibles it means that it is time to reevaluate your religion.”

Aga see lumi, jah. Hommikukohvi kõrvale oli meil Pauliga jututeemaks, kas ja milline neljarattaveoga maastur soetada. Ja ma olen täitsa kindel, et nagu mina, nii googeldab ka Paul salaja “rentals in Arizona”. Sest meile istub Ühendriikide läänepool, aga New Mexicos oleme juba elanud, ja Californiasse või Texasesse ei taha. Eks meeleseis muidugi muutub, kui maapind välja sulab, sest nagu lugeja teab, rendime paradiisi. Kui tänavune märtsilumi välja arvata, oleme oma Oregoni koduga ülirahul.

Pauli loal kopeerin siia tükikese tema ja ta soojas kliimas elava õe meilivahetusest:
K: Will you have to take the dog and dog sled out to get to the grocery store?
Paul: Yeah. It ain't getting above 27F either. We've already eaten the neighbors pets. We have polar bears sleeping all over the property. Lilli struggles in the tundratic simile, looking for dirt. The sky, bereft of any sun, cries featherlike tears of anguish, breathless and still, silent. No creatures are leaving tracks in the canyon, even the birds of prey float motionless in the grey and featureless heavens, hardened in place from too many days of frost and sunless skies. The trees, each with the weight of winter holding branches to the ground, look saddened and hopeless. Songbirds search madly for the barest sight of open ground, tiny stomachs pulled in close to their backbones, pecking for the merest hint of insect or seed. Most of the people have already left for the south, only the few without sleds remain...
Pauli foto, tehtud paar päeva tagasi.
March 09/2019

“A lot of people like snow. I find it to be an unnecessary freezing of water.” ― Carl Reiner